ECO jak ETICOD

Ekologia to coś więcej niż tylko biodegradowalne opakowania. Ekologia to filozofia, która towarzyszy naszej firmie od samego początku. Eticod w swoim założeniu stara się prowadzić zrównoważoną politykę ekologiczną, dbając nie tylko o swój status materialny, ale również o otaczające go środowisko i lokalną społeczność.

Każdy może drukować etykiety na ekologicznych materiałach, ale najważniejsze jest aby robić to w ekologiczny sposób. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom i nowoczesnej technologii – drukujemy nie tylko ekologiczne etykiety, ale przede wszystkim drukujemy je w ekologiczny sposób.

Nasza drukarnia została zaprojektowana jako obiekt pasywny, a głównym źródłem energii jest ciepło skumulowane w ziemi. Odwierty pionowe zlokalizowane na naszej działce mają łączną długość ponad 3 km. Do zapewnienia odpowiedniego klimatu i temperatury w firmie wykorzystujemy głównie gruntowe pompy ciepła – obecnie 7 szt. Aby otrzymać najwyższą wydajność systemu stosujemy niskotemperaturowe maty kapilarne wodne oraz zmiennofazowe – ukryte najczęściej w ścianach, ale również w sufitach i posadzce. 

Dodatkowymi systemami wsparcia są powietrzne wymienniki gruntowe zlokalizowane pod halą produkcyjną oraz na terenach zielonych o wydajności ponad 7000 m3 na godzinę. Cała wentylacja wykorzystuje rekuperatory, a nadmiar ciepła wykorzystujemy w zimie do ogrzewania parkingów.

Na hali produkcyjnej zastosowaliśmy promienniki płaszczyznowe, tak aby zminimalizować ruch powietrza i zmniejszyć przemieszczanie się kurzu.

Jako jedna z niewielu firm nie stosujemy chillerów do schładzania maszyn drukarskich, a własna elektrownia fotowoltaiczna o mocy 50 000W pozwala nam być jeszcze bardziej eko.

W naszej firmie nie posiadamy klimatyzatorów, grzejników i tradycyjnych źródeł światła. Do oświetlenia wykorzystujemy w 100% lampy ledowe. Bardzo dobrą przegrodą od nadmiaru słońca są rolety i żaluzje zewnętrzne podpięte do stacji pogodowej które na bieżąco reagują na zewnętrzną sytuację pogodowąDzięki ogromnej ilości czujników, zaworów i bajpasów możemy utrzymać stałą temperaturę i wilgotność niezależnie od pory dnia czy roku. Nad całością czuwa bardzo inteligentny, autorski system sterowania w wersji mobilnej oraz na PC.

 

A JAK TY MOŻESZ BYĆ ECO? 

Zacznij dokonywać świadomych wyborów i korzystaj z produktów i usług firm, które są odpowiedzialne społecznie, a kwestie ochrony środowiska traktują z najwyższą powagą. Wybieraj produkty przyjazne środowisku, szukaj opakowań wykonanych z przetworzonych materiałów i przede wszystkim wspieraj recykling – zarówno jako konsument, jak i producent! Wyrzucennie zużytego produktu do odpowiedniego kosza, sprawi że możemy nadać mu nowe życie. Recykling to najbardziej proekologiczna postawa, która może uchronić nas przed zalaniem przez góry odpadów. Nie wszystko możemy jednak ponownie przetworzyć i nie wszystkie śmieci nadają się do recyklingu, dużo zależy jednak od tego z jaką starannością będziemy je segregować.

UE

ETICOD sp. z o.o.

ul. Grzegorzka 21, 40-309 Katowice – Poland
NIP 627 266 37 23  |  KRS 000321577  |  REGON 241087158

regulamin   |   polityka prywatności   |   RODO   |   ®copyright ETICOD sp. z o.o.