ECO ETYKIETY

etykiety ekologiczne i przyjazne dla środowiska.

Duża ilość odpadów, mimo wstępnej segregacji konsumentów, nie nadaje się do dalszego recyklingu i jest odrzucana w kolejnej fazie selekcji. Tzw. plastik czy tworzywa sztuczne to pojęcie potoczne, dotyczy ono wszystkich materiały składające się z polimerów syntetycznych, wytworzonych sztucznie przez człowieka i niewystępujących w naturze.  Takich tworzyw jest kilka rodzajów, nie wszystkie współgrają ze sobą na tyle, aby można je razem przetworzyć. Wynika to z różnicy strukturalnej surowców, a także poźniejszego ich przeznaczenia. Dlatego ważnie jest, aby etykieta oraz opakowanie nie było wykonane z tego samego surowca.

Etykieta jest w tym wypadku bardzo istotna, ponieważ mocno determinuje ekologiczny charakter produktu. Łatwiej jest producentom dobrać odpowiedni rodzaj etykiety, która nada zwykłemu opakowaniu ekologicznego charakteru, niż próbować stworzyć w biodegradowalne opakowanie, które nigdy nie będzie w 100% ekologiczne. 

Przygotowaliśmy kilka rozwiązań dla producentów, aby mogli uzupełnić swój produkt o ekologiczną etykietę, która w dużej mierze może sprawić że całe opakowanie nabierze ekologicznego wyrazu. 

CLEAN FLAKE

WASHOFF

MULTICYCLE

THINK THIN

ReBASE

ReNEW

Etykiety Cleanflake

CLEAN FLAKE

Etykiety CleanFlake* – wykonane są z materiału, który w procesie przetwarzania tworzyw sztucznych, łatwo zostaje oddzielony od butelek PET. Dzięki temu możemy uzyskać czysty, jednoskładnikowy granulat, niezaśmiecony innymi rodzajami plastiku. Taki granulat, w dalszym procesie posłuży do ponownego wykonania opakowań. Produkcja plastiku z granulatu jest dużo bardziej ekologiczna niż z ropy naftowej. Dodatkowo znajdujemy zastosowanie dla śmieci powstałych po zużyciu produktów. Zmniejsza to ilość niepotrzebnie produkowanych plastikowych opakowań.

WASH OFF

etykiety zmywalne Wash off

Etykiety WashOFF – przeznaczone są głównie na szklane opakowania zwrotne. W procesie czyszczenia bardzo łatwo odkleić je od szklanych ścianek, dzięki czemu szybko i bezproblemowo możemy ponownie wykorzystać butelkę. Na szklanej powierzchni nie pozostają żadne ślady kleju  ani pozostałości po etykiecie. Dzięki temu opakowanie może łatwo i szybko zostać ponownie oznakowane i wprowadzone na rynek.  Do produkcji etykiety WashOFF wykorzystany został specjalny klej, który w roztworach sodowych traci swoje właściwości i odkleja się od szkła. Klej nie rozpuszcza się w samej wodzie, więc etykieta nie traci swoich właściwości podczas rozlewu. Nie będzie się również odklejać gdy wstawimy butelkę do zimnej wody, czy lodu. Jedynie roztwór ługu sodowego sprawia, że klej traci swoje właściwości.

etykiety multi cycle

MULTI CYCLE

Etykiety MultiCycle również przeznaczone są dla opakowań powtórnie używanych.
Etykieta zostaje na ściance butelki na długo i wytrzymuje nawet kilkanaście cykli mycia bez uszkodzeń. Dzięki temu opakowania mogą być wielokrotnie używane, czyszczone i napełniane. A po ponownym wprowadzeniu produktu na rynek, etykieta nadal jest estetyczna i zachowuje wszystkie swoje właściwości. Wszystko za sprawą specjalnego kleju i laminacji, które są bardziej odporne na ścieranie i procesy chemiczne. Etykiety MultiCycle są bardzo popularne wśród producentów piw, wykorzystujących butelki zwrotne. Pozwalają ograniczyć koszty związane z ponowną produkcją i samym procesem etykietowania.

THINK THIN

Etykiety ThinkThin – to rozwiązanie, które wpływa na zmniejszenie dewastacji środowiska. Dzięki ograniczeniu wielkości etykiety, jej wagi i grubości – zmniejszamy również zapotrzebowanie na produkcję tworzyw sztucznych. Zastosowanie specjalnych materiałów typu Lite redukuje masę podkładu zachowując jego dotychczasowe właściwości.

Ma to realny wpływ na ograniczenie zużycia ropy, drewna, energii elektrycznej oraz emisji CO2. To jakby zamiast dwóch etykiety wyprodukować jedną.

Zobacz ile możemy zaoszczędzić zamieniając zwykłe etykiety na ekologiczne ThinkThin.

Etykiety REbase z materiałów recyklingowych

REbase

Etykiety mogą być wykonane z materiałów, które pochodzą z recyklingu. Mogą być to zarówno etykiety papierowe, do produkcji których została wykorzystana pulpa makulaturowa, jak i etykiety foliowe, w których zawartość surowca z recyklingu może sięgać aż 80%. Ciekawostką są również etykiety,  wykonane z resztek powstałych
w procesie produkcji wina – czyli z pestek winogron.

Dzięki użyciu materiałów recyklingowych nie eksploatujemy ponownie naszych zasobów naturalnych, przyczyniamy się do zmiejszenia produkcji niepotrzebnych materiałów i zwiększamy udział recyklingu w procesie produkcyjnym.

ReNEW

Jeżeli musimy już korzystać z surowców naturalnych, róbmy to w sposób zrównoważony  korzystając z drewna pochodzącego z lasów certyfikowanych FSC. Dzieki temu nie dewastujemy środowiska naturalnego, a pozyskane drewno w szybki i kontrolowany sposób zostanie  zastąpione nowymi sadzonkami.

UE

ETICOD sp. z o.o.

ul. Grzegorzka 21, 40-309 Katowice – Poland
NIP 627 266 37 23  |  KRS 000321577  |  REGON 241087158

regulamin   |   polityka prywatności   |   RODO   |   ®copyright ETICOD sp. z o.o.